Sismik Yükseltilmiş Döşeme Çözümleri

Depremler dünyada bir çok ülkede büyük yıkımlara sebep olmaktadır. Bu sarsıntı ve ivmeler kritik güçleri de etkilemekle beraber zarar görmesine de sebep olmaktadır.

Sismik Yükseltilmiş Döşeme, deprem anında ve deprem sonrasında kritik güçlerin hasar görmeden ayakta kalmasını ve işlevine devam etmesini sağlayan altyapıdır. Veri Merkezleri, Sistem odaları, Enerji Odaları gibi kritik güçlerin konumlandığı ve yükseltilmiş döşeme ihtiyacının belirdiği yerlerde kritik güçlerin yıkılmadan ve zarar görmeden çalışmalarını sağlamaktadır.

Sismik Yükseltilmiş Döşemeler yapı itibari ile hem yüksek taşıma kapasitelerine sahip olmakla beraber ihtiyaç duyulan taşıma kapasitelerine göre faklı modellerde üretilmektedir. Sismik Yükseltilmiş Döşeme sönümleme yapmamaktadır. Sönümleme çözümleri Sismik İzolatörler ile yapılmaktadır. Veri Merkezleri, Sistem odaları, Enerji Odaları, Jeneratör odaları, Konteyner Veri Merkezleri gibi bir çok kritik güçler için Sismik ve Sarsıntı İzolasyon ve Emici ürünler için lütfen tıklayınız.

Sismik Yükseltilmiş Döşeme çözümlerimiz İTÜ tarafından test edilmiş ve depreme dayanıklılığı raporlanmıştır.

Mex Dcm Data Center Solutions
//
Cooling and Power Solutions
//
Mex Floor Solutions
yükseltilmiş döşeme